Zespół Szkolno-Przedszkolny Przedszkole nr 1 w Strzelnie

WYCIECZKA DO STAJNI MONIKA GRUPA II

1. Wycieczka do Stajni Monika w Strzelnie Klasztornym 24 maja 2018r. Na miejscu czekała na nas pani Małgosia wraz ze swoją mamą i konikami. Na początku zapoznała nas z przyborami do pielęgnacji koni, opowiedziała o tym, się je kąpie, czesze, czyści , co lubią, na co chorują itp. Opowiedziała o tym, co lubią jeść. Pokazała nam także różne akcesoria niezbędne do jazdy konnej i  przedstawiła zasady, o których trzeba pamiętać podczas obcowania z końmi. Każdy chętny mógł wyczyścić konia, a potem przejechać się na nim. Pani Marlenka z mamusiami czuwała nad tym, abyśmy byli najedzeni. Zajadaliśmy pyszne kiełbaski, drożdżowe bułeczki itp. Apetyt był po takich przeżyciach. Koniki, na który jeździliśmy nazywały się :Monika i Czesiu. Dla wielu z nas było to pierwsze tak bliskie spotkanie z koniem. Po wycieczce niektórzy z nas postanowili częściej odwiedzać te koniki. Był to dzień pełen miłych wrażeń.